Martes, 16 noviembre 2010

CLUB NATACIÓ VINARÒS

Publicado el 16 - noviembre - 2010

NATACIONCLUB NATACIÓ VINARÒS – CALA MONTERO

1ª JORNADA DE LA VI LLIGA AUTONÒMICA PROMESES 2010/2011

Les categories Benjamina i Alevina van nadar el diumenge 14 de novembre la que va ser per a molts nadadors la seua primera competició oficial.  Al veí poble de Benicarló, a més, va acudir el C.N. Vila-real.  La resta de clubs provincials, ho van fer el dissabte a la localitat d’Onda.

El Club Natació Vinaròs – Cala Montero va comptar amb la participació de 46 nadadors que van disputar les següents probes:

200 Esquena Masculí 98:  En 1ª posició Joan Ferrer (millor temps de la província en 2:37.77), 2º Xavi Bordes (tercer millor temps provincial en 2:38.90), 3er David León i 9é Marc Beltrán.

200 Esquena F. 99: En primer lloc Laia Albiol, 3ª María Compte i 4ª Llúcia Jaime.

50 Lliures M. 01: 1er David Castañeda, 5é Antoni Nonn, 9é Josep Esteller, 10é Joan Esteller, 13é Agustín Esteller i 15é Alejandro Vidal.

50 Lliures F. 02:  1era. i millor temps provincial María Folch en un temps de 44.68, 2ª i segon millor temps de la província Irina Sebastià en 45.67, 7éna Angels Meseguer, 8éna Llum Serret, 11éna Joana Brittes, 12éna Claudia Matamoros, 13éna Paula Granda, 14éna Lucia Aguilar, 15éna Paloma Antoli i 16éna Jessica Gonzalez.

100 Lliures M. 00: 2ón Hugo Simó i segón millor de la provincia 1:22.97, 3ér Aaron Queralt va ser tercer millor de la provincia en 1:26.00, 6é Daniel Forner, 9é Ignacio Rodriguez i 13é Luis Nicolas Ospina.

100 Lliures F. 01: 3éra Alba Hernandez i 9éna Paula Jovani.

100 Lliures M. 99: 1er. Marti Segarra (en 1:14.13 va ser el segon millor temps provincial), 2ón Oscar Ruiz en 1:17.90 va ser el tercer millor temps de la provincia, 6é David Milián, 8é Mikel Ocio, 9é Angel Lleixá, 10é Nacho Serret, 13é Roger Macip, 14é Jordi Gual, 15é Andrés Jimenez, 16é Pau Adell i 19é Sebastian Catalán.

100 Lliures F. 00:  8éna. Andrea Gual, 11éna Lara Sebastià.

100 Lliures M. 98: 1er Joan Ferrer en un temps de 1:07.10 va ser el mes ràpid de la provincia, 3ér David León en 1:09.58 va ser el tercer més ràpid de la provincia, 4th. Xavi Bordes, en 4á posició provincial i 9é Marc Beltrán.

100 Lliures F. 99: 1ª Laia Albiol, en 1:14.70 primera més rapida de la provincia, 3ª María Compte en 1:16.19(tercera més rapida de la provincia) i 9éna Llúcia Jaime.

4×50 Esquena M. Benjamí:  El equip format per Hugo Simó, David Castañeda, L.N. Ospina i Oscar Ruiz va quedar en 3ª posició mentre que el equip format per Aaron Queral, Daniel Forner, Josep Esteller i Agustín Esteller van quedar en quarta posició.

4×50 Esquena F. Benjamí:  El equip format per Irina Sebastià, Paula Granda, Joana Brittes i Llum Serret van ser terceres, el equip format per Alba Hernandez, Paula Jovani, Lucia Aguilar i Paloma Antolí van quedar quartes i el equip format per María Folch, Angels Meseguer, Jessica Gonzalez i Claudia Matamoros van ser les cinquenes.

4×100 Esquena M. Aleví: El grup de David León, Mikel Ocio, Andrés Jimenez i Marc Beltrán quedaren segons, el equip format per Marti Segarra, Oscar Ruiz, Pau Adell i Roger Macip van quedar en tercera posició i el equip format per Xavi Bordes, David Milián, Jordi Gual i Alexandru Lucian van ser quarts.

4×100 Esquena F. Aleví: El equip format per Llucia Jaime, Laia Albiol, Andrea Gual i María Compte foren primeres.

Club Natació Vinaròs – Cala Montero

Comentar la noticia

SPOT BAR RESTAURANTE LES CAPSADES ARROCES CHOCHINILLO ANGUILAS AL ALL I PEBRE MARISCO PESCADO TORRADA DE CARNE - JN PRODUCCIONES. http://www.jntv.es/wp-admin/post.php?post=17026&action=edit